صفحه اصلی » تاسیس نخستین کانون مداحان زن در مازندران

تاسیس نخستین کانون مداحان زن در مازندران

zanaan.com مداحان زن

  

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نور از تاسیس نخستین کانون مداحان زن در مازندران در این شهرستان خبر داد.

سایت زنان:‌ محمدرضا محمدی با اشاره به اینکه ۴۰ سال پیش در سال ۱۳۶۰ به فرمان عمیق و اندیشمندانه حضرت امام خمینی( ره )سازمانی به نام تبلیغات اسلامی تاسیس شد، اظهار کرد: این سازمان طی چهار دهه در کارهای فرهنگی کشور یکی از پرچم‌های فرهنگی را عهده دار بود که در سال‌های اخیر این تاثیرات بیشتر مشاهده می شود
وی تصریح کرد: طی این مدت عملکردهای مختلفی در دو قسمت فعالیت‌های درون اداره ای و فعالیت‌های فرهنگی درشهر انجام شده است.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نور خاطرنشان کرد: فعالیت‌های درون اداره شامل بهسازی فعالیت‌های همکاران در موضوعات محوله به آن‌ها، نصب ۶ دوربین مداربسته جهت حفظ امنیت داخل و بیرون ساختمان، پیگیری‌های مکرر ازسوی اداره کل بابت خرید لوازمی چون کولر،دستگاه کپی و اسکنرو همچنین احیای برخی اتاق‌های بلا استفاده و تبدیل به احسن بوده است.

محمدی در ادامه از فعالیت‌های فرهنگی در شهرنور سخن گفت و افزود: ساماندهی مجموعه های وابسته به سازمان در فضای مجازی، ایجاد گروه‌های مختلف برای تشکل‌های دینی اعم از مداحان و هیات مذهبی ،قرآنی‌ها،مربیان قرآن، قاریان قرآن و حضور در گروه‌های مجازی  و پاسخ به افرادی که گاها حرف‌هایی علیه نظام و معنویت می زدند و باعث دگرگون شدن فضای مجازی می شدند از جمله فعالیت‌های صورت گرفته است.

وی بیان کرد: توزیع ۵۶۳ بسته معیشتی همراه با برنج بین نیازمندان دو مرحله در رزمایش کمک مومنامه و همچنین علاوه بر آن به روحانیونی که در دوران کرونا با مشکلاتی مواجه شدند نیز هدایایی تقدیم شد.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نور افزود: مجمع قرآنی شهرستان نور به ریاست امام جمعه نور و دبیری اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نور تشکیل شد و ثمره آن هم برپایی ۱۰ محفل انس با قرآن در ماه رمضان ، کرسی تلاوت در مساجد وتربیت نیروهای قرآنی بوده است.

 محمدی از تاسیس نخستین کانون مداحان بانوان مازندران در شهرستان نور در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: برای نخستین بار در استان مازندران کانون مداحان بانوان که مورد استقبال اداره کل تبلیغات نیز قرار گرفت، طی روزهای اخیر در شهرستان نور به صورت مستقل تاسیس خواهد شد تا با تشکیل کلاس‌های احکام، اعتقادات واخلاقیات جامعه بانوان مداح شهرستان ساماندهی و از نظر محتویات معنوی به روزرسانی شود.

وی احیا و برگزاری مراسمات مذهبی متعدد با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی علاوه بر بازگشایی مساجد را ازدیگر اقدامات خود برشمرد.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نور خاطرنشان کرد: پایه ریزی و برپایی کاروان‌های شادی و عزا به صورت خودرویی در مناسبت‌های مذهبی  مانند ۲۲ بهمن،میلاد ائمه، مراسمات ملی ، شهادت‌ها علیرغم تمامی مخالفت‌ها انجام شد که اکنون به یک مراسم عادی و همیشگی تبدیل شده است.

 محمدی با اشاره به اینکه در گذشته طی مراسمات ملی  و مذهبی فضاسازی خوبی صورت نمی گرفت، گفت: تاکید و پیگیری‌های مکرر در فضا سازی شهری در مناسب‌ها از جمله دیگر اقدامات بود که تاثیراتش بسیار مشهود است.

وی در ادامه از ایستادگی کامل در برپایی مراسمات مذهبی در مساجد و ماه رمضان باتوجه به فشار‌های زیادی که به دلیل شرایط کرونا وجود داشت سخن گفت و افزود: امسال در سطح شهر بیش از ۸۰ درصد و در روستا بیش از ۵۰ درصد برنامه‌های مختلف در ماه رمضان برگزار شد که در مقایسه با سال گذشته این رقم صفر بوده است.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نور یادآورشد: احیای نماز جماعت در مساجد با فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ماسک و مواد ضد عفونی و اختصاص امام جماعت به مساجدی که فاقد آن بود.

محمدی در پایان گفت: بسیاری از کارهای خوب تاثیر گذار در حال پیگیری و انجام است که پس از اجرایی شدن حتما ارائه خواهیم داد که تا سال‌های سال برکاتش شامل حال مردم شهرستان نور می شود.