صفحه اصلی » معاونت امور زنان، به همسر رئیسی می‌رسد؟

معاونت امور زنان، به همسر رئیسی می‌رسد؟

zanaan.com جمیله علم‌الهدی

  

جمیله علم‌الهدی، همسر ابراهیم رئیسی است که در دانشگاه شهید بهشتی تدریس می‌کند و حالا نام او به عنوان یکی از گزینه‌های احتمالی برای معاونت امور زنان دولت سیزدهم مطرح می‌شود. ایا پست معاونت به همسر ابراهیم رئیسی می‌رسد؟

سایت زنان: چیزی نمانده تا  ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس دولت سیزدهم کار خود را آغاز کند. روز دوشنبه نیز اولین سخنرانی خود را در سمت رئیس جمهوری برگزار کرد.

آنچه این روزها مطرح است اعضای کابینه ابراهیم رئیسی است. یکی از کرسی‌های کابینه او معاونت امور حقوق زنان و خانواده است که برخی در شبکه‌های اجتماعی می‌گویند یکی از گزینه‌های احتمالی این پست، جمیله علم‌الهدی، همسر ابراهیم رئیسی است.

همسر ابراهیم رئیسی کیست؟

جمیله علم‌الهدی همسر ابراهیم رئیسی است که در انتخابات ۱۴۰۰ نیز حضور تبلیغاتی داشت. او دختر احمد علم‌الهدی، نماینده رهبری در مشهد است. فردی که مواضع تندش درباره موضوعات مختلف خبرساز شده است.

جمیله علم‌الهدی، دکتری فلسفه افتخاری تعلیم و تربیت از دانشگاه تربیت مدرس دارد و اکنون عضو هیئت علمی دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی است.

جمیله علم‌الهدی در سال ۹۲، پژوهشکده مطالعات بنیادین علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی را بنیانگذاری کرد و تاکنون رئیس آن است. همسر رئیسی از اسفند ۹۸، به‌عنوان دبیر «شورای تحول و نوسازی نظام آموزشی کشور» شورای عالی انقلاب فرهنگی منصوب شد

جمیله علم الهدی تالیفات متعددی دارد و در سال ۸۸ از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد به‌عنوان نویسنده کتاب برگزیده سال برای کتاب «نظریه اسلامی تعلیم و تربیت» برگزیده شده است.