صفحه اصلی » رئیسی: امروز سخن از اقتصاد و فرهنگ بدون حضور بانوان ناقص است

رئیسی: امروز سخن از اقتصاد و فرهنگ بدون حضور بانوان ناقص است

zanaan.com وجود دختران در جامعه

  

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: امروز سخن گفتن از اقتصاد و فرهنگ بدون حضور بانوان ناقص است.

سایت زنان: حجت‌‌الاسلام‌‌والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در مراسم دیدار با دختران کشور که به مناسبت روز دختر برگزار شد، گفت: وجود دختران در جامعه موجب رحمت الهی است و افتخاری  برای من است که در جمع پرشکوه دختران هستم. نیمی از جامعه ما را دختران تشکیل می‌دهند و نقش آفرینی آنها در کشور وجود دارد. شرایط با قبل از انقلاب متفاوت است، اما راه بسیاری باید طی شود تا ظرفیت زنان و دختران بتواند برای پیشرفت، اجرای عدالت، نقش آفرینی اجتماعی و فرهنگی ایجاد شود.  حضرت معصومه(س) جلوه عفاف، حیا و تاکید به ساختن جامعه ای بالنده است و در زندگی فاطمه معصومه علم، دانش، مهربانی و محبت موج می‌زند.

وی افزود: امروز میلیون‌ها دختر در جامعه در دوره خودسازی و جامعه سازی هستند و دولت باید برای آن‌ها کار کند؛ بنده بزرگ ترین مجموعه آستان قدس مشهور به مجموعه خاتون را در اختیار بانوان قرار دادم و همین قدم منشا بسیاری از خلاقیت‌ها شد.

وی تاکید کرد: امروز سخن گفتن از اقتصاد و فرهنگ بدون حضور بانوان ناقص است و حتما باید زنان و دختران بدون نگاه‌های جناحی مورد توجه قرار گیرند؛ نگاه‌های جناحی و سیاسی زودگذر و منفعت طلب هستند. نگاه امام و رهبری به دختران به عنوان چهره‌های پر ظرفیتی است که می‌توانند در جامعه تحول آفرین باشند.

کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری  گفت: نقش زنان در جای جای کشور می‌تواند سفره‌های مردم را آباد کند و باید به این نقش تولید کننده و مولد زنان توجه کنیم.

رئیسی تاکید کرد: در کشور نیازمند عدالت توزیعی برای کشورها هستیم. خانم‌ها هم باید ظرفیت‌های کشور را در اختیار داشته باشند تا شکوفا شوند؛ چرا باید این ظرفیت‌ها فقط در دست مردان باشد؟

وی تاکید کرد: دختران امروز کشور، فردا مادرانی می‌شوند که از دامان آنها مردان و زنان بسیاری تربیت می‌شوند؛ بنده بارها گفته ام چرا یک خانم خانه دار نباید با آشپزی خود در فضای مجازی بهره ببرد؟ بهره کار او متعلق به خودش است و جای بسیاری از اشتغال‌ها در فضای مجازی خالی است و بانوان ما می‌توانند بسیار نقش آفرین باشند؛ اما جای آنها را خالی می‌بینیم.

وی ادامه داد:کسی به بانوان حقی نداده است؛ اما خداوند به بانوان حق داده و دولت نه تنها نباید این حق را ضایع کند، بلکه باید زمینه شکوفایی آن را هم ایجاد کند. بنده در سازمان‌هایی که مسئولیت داشته ام دیده ام که بسیاری از خانم‌ها را در مسئولیت‌ها بسیار مسئولیت مَدارانه تر عمل کرده اند. نقش بانوان در نظام سلامت بسیار ارزشمند است؛ تمام ایران باید در برابر این نقش آفرینی خضوع کنند. انشالله اگر رای مردم به این طلبه خدمتگزار تعلق گرفت؛ فضایی را فراهم می کنم تا آنها بتوانند با توجه به نقش خود بر اساس قانون اساسی به نقش‌آفرینی بپردازند.
وی در پایان گفت: من از مشکل زنان ورزشکار، زنان سرپرست خانواده و زنان روستایی آگاه هستم و ان شاءالله در فضای عمل فعالیت می کنیم؛ ما فضایی را می پسندیم که مردم در عمل ببینند. ان شاءالله وظیفه خود نسبت به بانوان و دختران را اجرایی خواهیم کرد.